Witaj na stronie OZE :: Gmina Kamień   Kliknij w ikonę, aby odsłuchać tekst. Witaj na stronie OZE :: Gmina Kamień Powered By GSpeech
loga EFRR PL

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zrozumiałem

Informacja o projekcie

Projekt „Zakup i montaż instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii na terenie gminy Kamień” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Cel projektu 

Celem głównym projektu pn. „Zakup i montaż instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii na terenie gminy Kamień”, dofinansowanego  ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 jest "zwiększenie wykorzystania OZE na terenie gminy Kamień". W ramach projektu zostało wykonanych:

  • 186 instalacji kolektorów słonecznych do przygotowania c.w.u., w tym: 77 zestawów składających się z 2 kolektorów i podgrzewacza c. w. u. o pojemności 200 litrów, 102 zestawy składające się z 3 kolektorów i podgrzewacza c. w. u. o pojemności 300 litrów, 7 zestawów instalacji kolektorów słonecznych składających się z 4 kolektorów i podgrzewacza c. w. u. o pojemności 400 litrów, montowanych na dachach lub elewacji budynków mieszkalnych;
  • 7 zestawów instalacji fotowoltaicznych, wraz z konstrukcją dostosowaną do miejsca montażu, w tym: 1 zestaw instalacji fotowoltaicznej składający się z 10 szt. paneli fotowoltaicznych o mocy min. 3,0 kWp montowany na gruncie, 1 zestaw instalacji fotowoltaicznej składający się z 12 szt. paneli fotowoltaicznych o mocy min. 3,6 kWp montowany na gruncie, 5 zestawów instalacji fotowoltaicznej składający się z 17 szt. paneli fotowoltaicznych o mocy min. 5,1 kWp montowanych na gruncie.

Rezultaty projektu

Rezultatami projektu będzie uzyskanie dodatkowej zdolności wytwarzania energii odnawialnej 0,98 MW, produkcja energii elektrycznej z nowo wybudowanych instalacji wykorzystujących OZE wynosząca 275,94 MWhe/rok, produkcja energii cieplnej wynosząca 8293,65 MWht/rok, szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych w ilości 2545,45 CO2/rok. 

Proj. wpisuje się w "Program ochrony powietrza dla strefy lubelskiej"- inwestycja usytuowana jest na obszarze nieprzekraczającym poziomu dopuszczalnego lub docelowego w odniesieniu do substancji podlegających ocenie jakości powietrza.

Zakup i montaż instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii na terenie gminy Kamień

Dane kontaktowe

Gmina Kamień
ul. Diamentowa 15, 22-113 Kamień, lubelskie
Telefon: (82) 567 15 51, fax (82) 567 15 71
[email protected], http://www.kamien.lubelskie.pl

Lokalizacja

© 2019 Gmina Kamień
Kliknij w ikonę, aby odsłuchać tekst. Powered By GSpeech